Skip to main content

Karolína se v DEVINN už dva roky věnuje předvývoji asistenčních systémů. S touhle sympatickou blondýnkou rozhodně není nuda. Cestuje a píše blog o cestování. Miluje vaření, a tak si dodělala i výuční list v kuchařském oboru. Věnuje se Pole Dance a adrenalinovým sportům. V téměř mužském světě technického vývoje se rozhodně neztrácí ani nezapadá. 

Kájo, co přesně se skrývá pod pojmem Předvývoj asistenčních systémů? Co máš konkrétně ty na starosti?

Můžete si pod tím představit menší projekty v oblasti asistenčních systémů, ke kterým se řadí třeba adaptivní tempomat nebo vedení automobilu v pruhu. Náš „vývojářský“ záběr je celkem široký a tyhle příklady jsou jen zlomkem toho, co se odborně nazývá Advanced Driver Assistance System (ADAS).

Část mojí práce je samozřejmě u počítače, ale také se dostanu k novým technologiím a k jejich zkoušení, což je pro mě velmi zajímavé, protože se ráda učím novým věcem. Moc mě to baví.

Rozmanitá je i spolupráce s kolegy a zákazníkem, hledání synergií, ladění projektů tak, aby byly pro všechny přínosné. I po těch dvou letech mě má práce dokáže stále překvapovat v pozitivním slova smyslu.

Máš ráda auta?

Mám. 😊 A taky mám ráda letadla a tuk-tuky.

Proč právě letadla a tuk-tuky?

Létání je moje hobby. Ve volném čase se věnuji paraglidingu. Tuk-tukům jsem naopak propadla při svých cestách do Asie, kde jsou velmi oblíbené. Mám s nimi spojenou spoustu skvělých zážitků ze svých výletů.

Kromě diplomu z ČVUT máš i výuční list v oboru kuchař – číšník. Co tě k tomu vedlo?

Vaření bylo mým koníčkem už od dětství. V kuchyni jsem velice ráda trávila (a trávím) svůj volný čas. Při magisterském studiu jsem měla více volna, tak mi přišlo jako dobrý nápad si dodělat kuchařský výuční list. Brala jsem to jako možnost posunout svůj koníček na další úroveň, získat odborné znalosti a podívat se do profesionálních kuchyní. Podle mě je důležité umět i nějakou práci rukama. Ačkoliv k tomu samozřejmě není potřeba výuční list. Navíc člověk nikdy neví, co se stane a co ho čeká.

V čem se tato dvě povolání podle tebe liší nebo doplňují?

Stejný je v obou profesích silný vliv kolegů na to, jak moc jste v práci spokojeni. Já mám velké štěstí na kolegy v kuchyni i v předvývoji, takže se mi líbí obojí. Rozdílná je zpětná vazba – v kuchyni ji máte téměř hned. Vidíte prázdný talíř a strávníci vám zároveň mohou přímo říci, jestli byli spokojeni. V předvývoji si na zpětnou vazbu musíme počkat v řádu měsíců až let. Obě profese se ale výborně doplňují. Po dni v kuchyni mám krásně vyčištěnou hlavu a lépe se mi přemýšlí nad pracovními úkoly v předvývoji.

V týmu předvývoje jsi jediná žena. Hýčkají si tě kolegové, nebo se naopak tak trochu staráš ty o ně? Uvaříš jim občas něco?😊

Kolegové si mě hýčkají a zároveň si ze mě umí udělat pěknou srandu, takže to máme v rovnováze. 😊 Pokud máme společnou akci, tak starost o jídlo spadá tak nějak automaticky do mé kompetence. Ale kluci mi vydatně pomáhají a jsou k ruce.

Už jsme měli společně třeba mexický a burgerový večírek, taky jsme grilovali. Občas mi pak přijde zpráva, s čím vlastně bylo to maso připravené, že by si to rádi uvařili doma. Což samozřejmě potěší. 😊

Karolíno, cestuješ, píšeš cestovatelský blog, který je plný silných zážitků, věnuješ se adrenalinovým sportům. Jsou právě silné zážitky tvou motivací?

Já obecně ráda poznávám nové věci a země. A silné zážitky už tohle tak nějak samovolně doprovází, člověk je ani nemusí vyhledávat.

Nicméně mými aktivitami jim asi chodím naproti. Když cestuji do zemí, jako je třeba Mexiko, sama. Občas se k tomu ještě projevím jako klasická blondýna, něco nedomyslím a zážitek je na světě – zářným příkladem je moje nechtěné „uplácení“ celníka v Mexiku… a to jsem si jen chtěla přivézt tortillovač jako suvenýr. 😊

Ale pravdou je, že v paraglidingu je každý vytočený stoupák velmi silný zážitek. Takže v tomhle případě vlastně ten adrenalin motivací je. 😊

-LH-

Zdroj úvodní foto: www.skoda-storyboard.com


Sdílej článek: